Malowanie palet i inne formy recyklingu drewnianych palet transportowych

drewniane palety transportowe

Recykling palet stał się niezwykle modny. Pozwala na atrakcyjne ich przerobienie według potrzeb i preferencji. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych, naszym zdaniem, możliwości przekształcenia palet, a to wszystko w duchu zero waste! Zapraszamy do lektury!

Stolik kawowy z palet

Z palet po recyklingu można z powodzeniem korzystać w domu. Jednym z przykładów jest stworzenie niepowtarzalnego stolika kawowego. Co ważne zrobienie go jest proste i nieskomplikowane. Ważne jedynie by palety, które mają być do tego celu wykorzystywane, zostały w odpowiedni sposób przygotowane, czyli oszlifowane oraz pomalowane.

Stolik kawowy z palet warto wyposażyć w praktyczne kółka, dzięki którym będzie można go swobodnie przemieszczać, a które również dodadzą uroku i charakteru. Zależy Ci na nieco bardziej eleganckim wyglądzie stolika? Na górę palety możesz położyć szklany blat, który na pewno doda meblowi szyku. Kolor stolika może stanowić element wyróżniający się lub podkreślać styl salonu. Pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia!

Paletowe siedzisko na taras lub balkon

Palety i poduszki to wygodne połączenie, które pozwoli Ci na komfortowe spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tak jak w przypadku stolika, palety, które będziemy recyklingować, muszą zostać we właściwy sposób przygotowane i zaimpregnowane. Można je również pomalować lub pozostawić naturalny charakter. Na zbite palety warto nałożyć piankowe siedzisko, gwarantujące komfort i dodać poduszki, które sprawią, że mebel będzie wyglądał przytulniej. Tego, jak wygląda malowanie palet krok po kroku, dowiesz się z naszego poradnika.

Wieszak, czyli recykling drewnianych palet transportowych

Propozycją szybkiego przerobienia drewnianych palet transportowych, jest zrobienie z nich wieszaka do przedpokoju. Jest to recykling w stylu coś z niczego, ale frajda, którą się ma po stworzeniu własnego mebla, jest nieoceniona. Analogicznie palety można wykorzystać na ogródku i stworzyć z nich wieszak na ogrodnicze narzędzia.

Łóżko z palet

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie palet drewnianych jako ramy łóżka. Wystarczy je połączyć razem, dołożyć wygodny materac i charakterystyczny mebel do sypialni gotowy. Takie łóżko jest nowoczesne, ekologiczne i można je dowolnie wystylizować według indywidualnych preferencji.

Oprócz samego łóżka palety można także wykorzystać jako oryginalny zagłówek. W tej roli występują zdecydowanie rzadziej, jednak naszym zdaniem również robi to ogromne wrażenie.

Kwietnik z palet drewnianych

Stworzenie kwietnika z palet jest niezwykle proste. Wystarczy przymocować je pionowo do ściany i podwiesić do szczebelków skrzynki doniczkowe, w których zasadzić można ulubione kwiaty czy rośliny. Tak jak w innych przypadkach, paletę drewnianą można pomalować na dowolny kolor lub zostawić w surowym stanie, w zależności od potrzeb.

Dekoracja ścian z palet drewnianych transportowych

Oryginalnym pomysłem na wykorzystanie palet drewnianych jest nawiązanie do klasycznych boazerii, czyli ozdobienie nimi ścian. Takie zastosowanie palet będzie się świetnie prezentowało w sypialni lub salonie i zgrabnie podkreśli nowoczesny, industrialny czy minimalistyczny styl Twojego mieszkania.

 

Zajrzyj tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *