Aktualności i informacje o Holandii w sieci, najpopularniejsze strony po polsku

Holenderska flaga na wietrze

Z powodu częstych emigracji Polaków do Holandii powstało wiele serwisów internetowych, które swoje treści kierują zarówno do tych, którzy już tam osiedli, jak i do tych, którzy rozważają taki wyjazd. Dzięki nim mogą poznać najświeższe informacje dotyczące pracy, mieszkania, pomocy społecznej i wielu innych. Z takich stron bardzo często korzystają rodziny osób, których najbliżsi mieszkają w Holandii stanowiących dla nich źródło najnowszych wiadomości. W poniższym artykule prezentujemy najpopularniejsze strony dla Polaków w Holandii.

  1. Glospolski.nl
  2. Fakty.nl
  3. Polonia.nl

1. Glospolski.nl

Najwygodniejszym źródłem wiadomości dla holenderskiej Polonii jest niewątpliwie internet. Możliwość łatwego i wygodnego zapoznania się z najnowszymi newsami pozwala być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Jednym z internetowych serwisów informacyjnych, na którego łamach zamieszczane są najnowsze fakty z Holandii, które zainteresują Polaków, jest Głos Polski. Podzielony jest na tematyczne sekcje, dzięki czemu jest przejrzysty, uporządkowany i łatwy w odbiorze. Działy „Polskie sprawy” i „Wiadomości” zawierają najświeższe informacje ważne z punktu widzenia Polaków zamieszkujących Holandię. Znajdą tam wiadomości dotyczące wydarzeń i spraw, które będą miały na nich bezpośredni wpływ. Również w dziale poradnikowym znajdą przydatne i pomocne wskazówki, które ułatwią im życie w nowym miejscu i dostosowanie się do innych warunków.

2. Fakty.nl

Jest to serwis poświęcony Polakom w Holandii, gdzie mogą znaleźć informacje pozwalające im być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w kraju. Z sekcji „my w Holandii” dowiedzą się o wszelkich zmianach w kwestiach, które mogą bezpośrednio wpłynąć na poziom życia polskiego społeczeństwa mieszkającego w Holandii. Również na łamach tego serwisu można liczyć na pomocne wskazówki ułatwiające życie w nowym miejscu. „Poradnik emigranta” czy „Przydatne adresy” podpowiadają jak załatwić poszczególną sprawę oraz pomagają w odnalezieniu przydatnych lokalizacji jak polskie szkoły, dyskoteki, restauracje czy gdzie szukać pomocy lekarskiej udzielanej przez Polaków.

3. Polonia.nl

Tutaj również można liczyć na umiejętnie podzielone działy tematyczne, które ułatwiają czytelnikowi poruszanie się po serwisie i znalezienie przydatnych dla siebie informacji. Znaleźć tu można informacje ze świata polityki, kultury oraz życia codziennego. Wiadomości szczególnie ważne i przydatne dla holenderskiej Polonii znajdują się w odrębnym dziale. Każdy użytkownik serwisu może zapoznać się z pomocnymi poradami w zakresie pracy i kariery, służby zdrowia w Holandii czy dowiedzieć się, gdzie i jak miło spędzić wolny czas. W dziale „Nie przegap” publikowane są najświeższe informacje dotyczące najciekawszych atrakcji oraz aktualnie organizowanych akcji, oraz imprez masowych.

Są to najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane serwisy, które cieszą się największym uznaniem i oceniane są jako najbardziej wiarygodne oraz wartościowe. Zatem jeśli planujesz wyjazd do Holandii, przybliżą ci one panujące tam warunki i posłużą jako przewodnik po nowym miejscu zamieszkania.

Zajrzyj tutaj:

Jeden komentarz

  1. Najlepiej, chcąc wyjechać lu będąc w Holandii, jest korzystać z ich stron w sieci, żeby nie tylko podszkolić język, ale i poznać punkt widzenia osób z tego kraju. Korzystanie z polskich stron to zamykanie się w swojej bańce, które jak dobrze wszyscy wiemy, dobre nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *