Jak pozbyć się pryszczy domowymi sposobami?

Domowe sposoby na pryszcze

Problem pryszczy dotyczy praktycznie każdego z nas i niejedna osoba nie może poradzić sobie z tą dolegliwością. Staramy się szukać odpowiednich preparatów, aby zredukować ilość pryszczy, jednakże efekt nadal nie jest zadowalający. W poniższym poradniku pomożemy ci pozbyć się pryszczy domowymi sposobami, oraz podpowiemy, jak odpowiednio pielęgnować skórę twarzy. Zapraszam do czytania.

Jakie są przyczyny występowania pryszczy?

Okres dojrzewania jest trudnym czasem dla nastolatków, ponieważ zaczynają pojawiać się zmiany na skórze. Począwszy od pierwszej krostki, a skończywszy na pryszczach, które mogą zniszczyć cerę. Inni powiadają, że wyciskanie pryszczy jest zalecane, aby pozbyć się zanieczyszczenia, a jeszcze inni, że wyciskanie powoduje większe prawdopodobieństwo występowania nowych trądzików. Pryszcze mogą pojawiać się w różnych okolicznościach. Pierwszą z przyczyn jest dieta, jaką stosujemy w naszym życiu codziennym. Tłuszcze, ostre przyprawy itp. które spożywamy, są wchłaniane przez nasz organizm, który próbuje pozbyć się jego nadmiaru. Drugą przyczyną może być nadmierna potliwość w okolicach twarzy. Gruczoły potowe starają się wydzielać zbędne substancje w procesie przemiany metabolicznej, jednakże w niektórych przypadkach, pot nie zostaje właściwie wydzielany i rodzą się pryszcze tzw. potówki. Ostatnią z przyczyn jest okres dojrzewania. W tym przypadku przemiana metabolizmu się stopniowo zmienia, gdzie organizm potrzebuje odpowiedniej jego pielęgnacji.

Jak pozbyć się pryszczy domowymi sposobami?

Istnieje wiele metod na walkę z niechcianym trądzikiem. Niektórzy starają się kupować odpowiednie preparaty na bazie alkoholu, aby odpowiednio wysuszyć skórę. Jednakże na szczęście można sobie poradzić nawet i bez kupowania odpowiednich preparatów stosując domowe sposoby. Jakie? Pierwszym proponowanym jest mieszanka pasty do zębów z sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona ma właściwości żrące, gdzie podczas nałożenia na wilgotną skórę można odczuć jego efekt. Dzięki takiemu zastosowaniu pozbędziemy się martwego naskórka i możemy bez problemu nawilżyć twarz jakimś kremem nawilżającym. Drugim domowym sposobem na pozbycie się pryszczy jest stosowanie maseczki z soku z cytryny, sody oczyszczonej i miodu. Po wymieszaniu składników uzyskamy papkę, którą należy rozprowadzić po całej twarzy i zostawić na 30 min. Po skończonym zabiegu należy dokładnie przepłukać twarz i nawilżyć. Ostatnim proponowanym jest wyciąg z czosnku, który również poradzi sobie z pryszczami, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne i zapobiega w rozprzestrzenianiu się kolejnych trądzików.

Jak pielęgnować skórę twarzy?

Aby skutecznie pozbyć się pryszczy, należy odpowiednio też zadbać o naszą skórę. Trądziki nie muszą występować tylko u młodych osób, ale także mogą się pojawiać u osób starszych. W tym celu można sięgnąć po domowe sposoby. Przed rozpoczęciem kuracji, należy dokładnie umyć twarz i pozbyć się martwego naskórka. W jaki sposób? Najlepszym sposobem jest mycie twarzy szorstką gąbką z mydłem, aby skóra mogła pozbyć się pierwszej warstwy skóry (naskórka). Następnie należy sięgnąć po specyfik, którym zamierzamy pielęgnować skórę. Można wykorzystać domowe sposoby przedstawione powyżej, lub sięgnąć po odpowiednie preparaty w aptekach. Należy pamiętać, aby regularnie dbać o skórę i odpowiednio ją pielęgnować, by zapobiec w rozprzestrzenianiu się pryszczy.

Zajrzyj tutaj:

2 komentarze

  1. Te domowe sposoby to nie zawsze są takie dobre, zwłaszcza zmroził mnie pomysł nakładania sobie na twarz mieszanki pasty do zębów i sody oczyszczonej. Brzmi jak bardzo prosta droga do podrażnienia i jeszcze większej liczby „nieprzyjaciół”… Zamiast kombinować, warto udać się do dermatologa, wdrożyć leczenie i odpowiednią pielęgnację, dietę, problem zniknie bez dodatkowych powikłań, dużo szybciej niż chałupniczymi metodami!

  2. Co mi z wizyty dermatologa, skoro objaw będzie nadal występował… Lekarz zaleci mi jakiejś specyfiki, które i tak nie będę stosować… TO SĄ DOMOWE SPOSOBY, a nie DO KOGO SIĘ UDAĆ…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *