Mycie nadwozia w myjni ręcznej to tylko początek. Jak zadbać o auto z pomocą myjni ręcznej?

Myjnia ręczna, mycie nadwozia samochodu

Wielu osobom myjnia ręczna kojarzy się tylko z czyszczeniem nadwozia, jednak takie firmy mają znacznie więcej do zaoferowania. Sprawdź, jak zadbać o swój samochód z pomocą profesjonalnej myjni ręcznej i jakie usługi możesz znaleźć w jej ofercie.

Myjnia ręczna – jakie usługi oferuje?

Myjnie ręczne nie bez powodu uchodzą za najdokładniejsze. W takich miejscach całą usługę wykonują profesjonaliści, którzy są w stanie wyczyścić niemalże wszystkie zakamarki samochodu. Oprócz standardowego mycia pojazdu możemy skorzystać tam również z innych usług, myjnia ręczna to m.in. suszenie, odkurzanie auta (top-autoserwis.pl). Ponadto wiele tego typu firm oferuje woskowanie, mycie szyb, pranie tapicerki samochodowej, mycie silnika czy czyszczenie antyalergiczne. A co jeszcze znajdziemy w ofercie myjni ręcznej? Na jaką usługę warto się zdecydować?

Mycie nadwozia, szyb i plastików

Myjnie ręczne są nie tylko najdokładniejsze, ale również najbezpieczniejsze dla pojazdu. Odpowiednio przeszkolony personel myjni czyści pojazd jedynie środkami w pełni bezpiecznymi dla lakieru i tapicerki, więc o nic nie musimy się martwić. W ofercie dobrych myjni ręcznych oprócz standardowego mycia nadwozia (wraz z gumowymi chodnikami) możemy skorzystać również z mycia szyb i wszystkich plastików. Szyby w samochodach czyszczone są papierem o dużej nasiąkliwości oraz dobrej jakości środkiem, który nie pozostawia smug. Z kolei mycie plastików rozpoczyna się od nałożenia na nie specjalnego odtłuszczacza, można również zdecydować się na nabłyszczenie tych elementów.

Pranie tapicerki samochodowej

Tapicerka to najbardziej reprezentacyjny element wnętrza samochodu, który podlega ciągłej eksploatacji, przez co szybko się brudzi. Dlatego profesjonalne myjnie ręczne posiadają w swojej ofercie również czyszczenie tego elementu. Proces prania tapicerki zazwyczaj zaczyna się od odkurzenia pojazdu, dopiero wtedy samochód jest przygotowany i można zacząć właściwe czyszczenie ekstrakcyjne. Myjnie ręczne posiadają także specjalne preparaty, które są w stanie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Takie myjnie bardzo często oferują również suszenie, dzięki czemu samochód może być gotowy do użytku nawet po 30 minutach.

Mycie silnika i inne usługi myjni ręcznej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że również silnik powinno się raz na jakiś czas umyć. Jednak wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, więc lepiej nie robić tego na własną rękę. Myciem silnika zajmują się również profesjonalne myjnie ręczne, które używają w tym celu specjalnego sprzętu. A jak jeszcze możemy zadbać o nasz samochód z pomocą myjni ręcznej? Decydując się m.in. na konserwację uszczelek, która wydłuży ich żywotność i zapewni bezpieczeństwo, a także odgrzybianie i ozonowanie wnętrza auta. Profesjonalne myjnie oferują również czyszczenie antyalergiczne dla osób, które są uczulone na różne substancje.

Zajrzyj tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *