Co przewożą firmy transportowe międzynarodowe?

Statek transportowy

Polskie firmy przewozowe są jednymi z najpopularniejszych firm transportowych międzynarodowych w Europie. Zastanawiasz się, jakie towary dostarczają firmy transportowe międzynarodowe? Poznaj rodzaje ładunków najczęściej przewożonych przez te przedsiębiorstwa.

Czym zajmują się firmy transportowe międzynarodowe?

Zazwyczaj przedsiębiorstwa zajmujące się na szeroką skalę dostarczaniem ładunków między poszczególnymi krajami, oferują również usługi związane z ich magazynowaniem i dostosowaniem pojazdu do wymagań określonego towaru. Dlatego do firm transportowych międzynarodowych należą także firmy logistyczne i firmy spedycyjne. W ten sposób przedsiębiorstwa i klienci indywidualni mogą zostać kompleksowo obsłużeni.

Na ternie Polski funkcjonuje wiele firm transportowych, działających na skalę międzynarodową. W zależności od miejsca zamieszkania i własnych potrzeb możesz skorzystać z usług przedsiębiorstw, zajmujących się transportem zarówno towarów, jak i osób.

Jeśli mieszkasz na terenie województwa małopolskiego, warto zainteresować się ofertą firm transportowych z Krakowa. Potrzebujesz przewieźć ładunek z Poznania za granice? W takim razie sprawdź, jakie są firmy transportowe w Poznaniu. Natomiast, gdy przygotowujesz się do międzynarodowej przeprowadzki z Lublina, dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z listą firm transportowych działających na terenie Lublina. Co przewożą firmy transportowe międzynarodowe?

Transport materiałów sypkich za granicę

Materiały sypkie są towarem, który jest szczególnie narażony na straty podczas transportu, dlatego należy go odpowiednio zabezpieczyć. Ładunek umieszcza się na wywrotce przy pomocy łyżki czerpakowej, a następnie przykrywa się go plandeką, aby zapobiec jego wysypywaniu się podczas transportu. Do ładunków sypkich najczęściej zalicza się materiały wykorzystywane w budownictwie, takie jak żwir, piasek, gips. Jednak do tego typu towarów należą również materiały wykorzystywane w przemyśle, np. sól drogowa czy ruda, a także niektóre produkty spożywcze — mąka, ziarna zbóż i ryż.

Materiały niebezpieczne

Do towarów o specjalnych wymaganiach dotyczących przewozu należą materiały niebezpieczne określane jako ADR, na których transport firma musi mieć pozwolenie. Ładunki niebezpieczne powinny zostać właściwie oznakowane i zapakowane w certyfikowane opakowania, w celu zabezpieczenia ich podczas przewożenia. Do tego rodzaju materiałów zalicza się m.in. gazy, substancje łatwopalne, towary żrące, promieniotwórcze i trujące.

Ładunki chłodnicze w transporcie międzynarodowym

Firmy transportowe międzynarodowe bardzo często przewożą ładunki wymagające odpowiednich warunków termicznych, zabezpieczających je pod zepsuciem lub utratą swoich właściwości. Towary, które muszą być transportowane w niskiej temperaturze to m.in. produkty spożywcze (np. mięso, ryby), rośliny, produkty farmaceutyczne i materiały medyczne.

Ładunki ponadgabarytowe

W zakresie usług firm transportowych międzynarodowych znajduje się także przewóz ładunków ponadgabarytowych. Ten rodzaj towarów zazwyczaj ma niestandardowe wymiary i duży ciężar. Do tej kategorii ładunków zalicza się m.in. elementy konstrukcji, części maszyn lub całe maszyny.

Rodzaj dostarczanych i odbieranych od klienta towarów może być naprawdę zróżnicowany. Firmy transportowe międzynarodowe dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorstw korzystających z ich usług.

Zajrzyj tutaj:

Jeden komentarz

  1. Przewóz takich ładunków ponadgabarytowych musi być niesamowicie trudne logistycznie…Widziałem kiedyś transport dużej maszyny i naprawdę czapki z głów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *