Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Zęby

Przed rozpoczęciem wybielania zębów warto się zastanowić nad pokarmami, które spożywamy codziennie. Są one główną przyczyną do powstawania zanieczyszczeń nazębnych i mogą doprowadzić to nielicznych problemów. Warto też pamiętać o systematyczności szczotkowania po każdym zjedzonym posiłku, ale nie każdy się do tego stosuje. To, w jaki sposób wybielić zęby domowymi sposobami i zadbać o higienę naszej jamy ustnej, omówimy w niniejszym artykule.

Czy wybielanie zębów domowymi sposobami jest szkodliwe?

Przy samym wybielaniu zębów najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim odpowiednia higiena i regularność. Jeśli specjalne pasty do wybielania zębów nie skutkują, to zalecamy zastosować domowe sposoby na uzyskanie wymarzonego efektu. Czy jest to szkodliwe? Gdy będziemy stosować naturalne składniki, to z pewnością nie. Mamy przecież wiele różnych roślin, które poprawiają nasz komfort psychiczny, jak i fizyczny. Do tych najpopularniejszych roślin zaliczamy między innymi miętę. Mięta sama w sobie jest zdrowa, oraz daje orzeźwiający efekt. Jeśli mamy wątpliwości co do konkretnego naturalnego składniku, to warto skontaktować się ze stomatologiem.

Czym wybielić zęby?

Wiele ludzi boryka się z problemem brudnych zębów i szuka sposobu na jego likwidację. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na specjalne pasy do wybielania zębów, lecz nie skutkują.
Dlatego szukamy wszelkich rozwiązań, by samemu wybielić zęby stosując domowe sposoby.
Najpopularniejszym składnikiem jest soda oczyszczona, która ma właściwości żrące. Na nałożoną pastę na szczoteczce dosypać szczyptę sody oczyszczonej i umyć porządnie zęby. Jeśli poczujemy, że nas piecze od środka, to znaczy, że soda działa. Kolejnym składnikiem jest kurkuma, ponieważ ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, lecz niestety zostawia żółty osad. Podobnie jak z sodą, dosypać szczyptę sproszkowanej kurkumy do pasty i porządnie umyć zęby. Oprócz wymienionych wyżej składników, można także zrobić swoją pastę do zębów, wykorzystując naturalne składniki tj. wspomniana wcześniej mięta, olejek na bazie eukaliptusa, soda oczyszczona, miód. Wystarczy jedynie odpowiednio wymieszać, aby otrzymać gęstą konsystencję.
Aby zaoszczędzić koszta na dentystyczne wybielanie zębów, zalecamy zastosowanie domowych sposobów.

Czy warto inwestować w specjalne pasty do wybielania zębów?

Tak jak było wspomniane wcześniej, jeśli specjalne pasty do wybielania zębów nie będą skutkowały, to zalecane są domowe sposoby. Aczkolwiek, niektóre pasty lecznicze zawierają w sobie naturalne składniki i mogą poprawić kolor naszych zębów. Należy pamiętać, że takie pasty nie wybielą naszych zębów do takiego efektu jaki zamierzaliśmy uzyskać.
Dlatego zalecamy wykonywać domowe sposoby na wybielanie drogą naturalną. Nic to nas nie kosztuje, a wiele zyskamy.

Zajrzyj tutaj:

Jeden komentarz

  1. Nie rozumiem tego z tą kurkumą! Wybiela, ale zażółca? To po co ją stosować? Moim zdaniem jak wybielać, to tylko u stomatologa. Inaczej po prostu to nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *