Najciekawsze parki linowe w Polsce. Który park linowy warto odwiedzić?

Park Linowy

Parki linowe to, szczególnie latem, świetna rozrywka. W Polsce ostatnimi czasy powstało ich całkiem sporo, i oferują one liczne atrakcje. Poniżej przybliżamy nieco specyfikę parków linowych i wskazujemy, które z nich warto odwiedzić.

Co to są parki linowe?

Parki linowe są bardzo ciekawą formą rozrywki. To miejsca dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz gry zespołowe. Każdy park linowy to swoistego rodzaju tor przeszkód, który uczestnicy pokonują, będąc kilka metrów nad ziemią. Dodatkowo część parków zapewnia różne dodatkowe atrakcje, jak możliwość skorzystania ze strzelnicy, czy też ściankę wspinaczkową.

Parki linowe dzielimy na takie, w których linie i mostki rozwieszone są między drzewami, dodając naszej aktywności atmosfery przygody, oraz takie, które rozmieszczone są między postawionymi specjalnie w parku rozrywki drewnianymi palami.

Najlepsze polskie parki linowe

Wiele z parków wzbogaconych jest dodatkowo o liczne atrakcje, a uczestnictwo w linowych zabawach okraszone jest specjalną historią lub urozmaicone szczególnymi trasami. Przykładowo park linowy Base Camp Istebna oferuje trasy dla dzieci i dorosłych, które zawierają w sobie takie tajemnice jak przeszkody w formie sztucznej pajęczyny, czy też drzewo wspinaczkowe.
Innymi parkami linowymi wartymi polecenia są na pewno parki łączące fascynację erą dinozaurów z głodem przygód, czyli tak zwane Dinoparki, czy też JuraParki. Przykładem może być Dinopark w Szklarskiej Porębie, który łączy w sobie zarówno atrakcje linowe jak i wszystkie elementy związane z erą paleontologii (sztuczne dinozaury, ścieżki edukacyjne), a także Park Dinozaurów Łeba Park, w którym wspinaczka wymaga już pewnych umiejętności.
Ciekawa propozycja to również połączenie parków linowych z różnego rodzaju aktywnościami. Takim jest na przykład park Farma Iluzji w województwie mazowieckim, który oferuje różne atrakcje, jak choćby latająca chata czy tunel zapomnienia, a także, oczywiście park linowy, który po wielu atrakcjach może się w tym miejscu wydać najbardziej przewidywalną formą rozrywki.
Jednym z najbardziej popularnych jest również park linowy na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu, który posiada wiele tras linowych o różnym stopniu trudności.

Jak zachować bezpieczeństwo w parku linowym?

W każdym parku linowym pracuje doświadczona obsługa, która gości będących w takim miejscu pierwszy raz pokieruje i pokaże najłatwiejsze trasy. Dobrze jest na początek nie wybierać opcji najtrudniejszej, gdyż może to okazać się stresujące. Jednak niezależnie od stopnia trudności, każdy uczestnik przed wejściem na trasę linową jest odpowiednio asekurowany. O dobór asekuracji dba profesjonalna obsługa, do której też należy zgłaszać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj, dobry park rozrywki to taki, w którym czujesz się bezpiecznie, a zarazem pełen werwy i ekscytacji.

Zajrzyj tutaj:

Jeden komentarz

  1. UWIELBIAM PARKI LINOWE! Już nie mogę doczekać się wiosny i przetestowania Base Camp! Wygląda bardzo imponująco, szkoda tylko, że jest dość drogo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *