Zalety usuwania wgnieceń bez lakierowania?

Samochody w rzędzie

Wgniecenia na karoserii samochodu mogą pojawić się z różnych powodów – w wyniku wypadku drogowego, stłuczki lub przez warunki atmosferyczne w postaci opadów gradu. Niezależnie od tego, co jest przyczyną, w wielu przypadkach, możliwe jest usuwanie tych kosmetycznych uszkodzeń, bez konieczności lakierowania. Jakie są tego zalety?

Metody usuwania wgnieceń bez lakierowania

Usuwanie wgnieceń wcale nie musi być kłopotliwe ani drogie. Rozwiązaniem jest pozbycie się ich bez konieczności lakierowania, co możliwe jest w wielu różnych przypadkach. Pozwala to na uniknięcie inwazyjnego działania, które nie tylko pochłania czas, ale i pieniądze, dodatkowo skutecznie obniżając wartość pojazdu. Istnieją dwie metody usuwania wgnieceń, bez niepotrzebnej mechanicznej ingerencji, do której zalicza się wyciąganie oraz wypychanie. Dzięki nim przywraca się poprzedni stan karoserii, bez konieczności lakierowania, oczywiście pod warunkiem, że nie został on uszkodzony. Jakie są zalety tego typu rozwiązań?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania to niższe koszty

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania to m.in. niższe koszty (wgniecenia.pl) takiej naprawy. Po pierwsze trwa ono krócej, a wiadomo, że zarówno robocizna, jak i zastosowanie odpowiednich narzędzi ma swoją cenę. Po drugie, nie ma konieczności korzystania z dodatkowej usługi, jaką jest lakierowanie i szpachlowanie, a to także nie należy to najtańszych. Innymi słowy, te metody naprawy, będą służyć naszemu portfelowi i są korzystne przede wszystkim pod względem ekonomicznym.

Zachowanie wartości pojazdu

O wartości samochodu świadczy nie tylko jego stan techniczny, ale też to, w jakim stopniu jest on w oryginalnym stanie. Każda ingerencja mechaniczna obniża więc jego cenę, do czego zalicza się lakierowanie czy wymianę części. Usuwanie wgnieceń metodą PDR, sprawia, że auto zachowuje swój oryginalny kształt oraz kolor, a osoby postronne nigdy nie przypuszczałyby, że doszło do jakiegokolwiek uszkodzenia. Niestety, ale czasem ciężko dopasować kolor lakieru pod samochód, a to jest później widoczne, tak samo, jak konieczność szpachlowania, co rzecz jasna wpływa negatywnie na wartość pojazdu.

Oszczędność czasu a usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Zostało już wspomniane, że usuwanie wgnieceń bez lakierowania to oszczędność pieniędzy, na którą składa się także krótszy czas oczekiwania. I rzeczywiście tak jest, ponieważ sama naprawa może być przeprowadzona nawet tego samego dnia i na poczekaniu. W przypadku inwazyjnych metod – lakierowania czy szpachlowania najczęściej konieczne jest zostawienie samochodu u mechanika nawet na kilka dni, co rzecz jasna jest kłopotliwe dla nas, bo zostajemy bez pojazdu, jak i wiąże się z większymi kosztami.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania a ubezpieczyciele

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze stłuczką, czy gradem, każde takie zdarzenie związane z uszkodzeniem samochodu należy zgłosić do ubezpieczyciela. Usuwanie wgnieceń metodą PDR jest zdecydowanie aprobowane przez nich i uważa się ją za bezpieczniejszą, szybszą i atrakcyjniejszą pod względem cenowym. Ubezpieczyciele zalecają wręcz w pierwszej kolejności rozwiązanie problemu właśnie przez nieinwazyjną metodę naprawy.

Zajrzyj tutaj:

Jeden komentarz

  1. Jak dla mnie takie rozwiązanie to strzał w 10, nie widzę żadnych wad. Nie umiem pojąć, dlaczego ludzie aż tak bardzo obstają przy tradycyjnych metodach napraw samochodów, przecież to nie ma najmniejszego sensu, gdy można zastosować PDR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *